Zdrowie psychiczne człowieka, psychika i zdrowie, zdrowa psychika i zdrowe ciało, higiena psychiczna, psychologia zdrowia, zaburzenia psychiczne

Forum zdrowie psychiczne.


#1 2010-05-25 13:43:15

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 82
Punktów :   

Samtność 3

W relacjach międzyludzkich bardzo ważne, a może nawet najważniejsze jest zaufanie do drugiej osoby.

Nigdy, pod żadnym pozorem nie ufaj komukolwiek bezgranicznie, bo to najczęściej jest przyczyną samotności, tej niechcianej, tej podarowanej przez drugą osobę. Zawsze bądź nieufny, zawsze sprawdzaj jej uczciwość słuchając tego, co mówi i patrząc na to, co i jak robi.

Lecz słuchaj także siebie, swojej podświadomości, myśli, które nagle się pojawią, tego wszystkiego, co z twojego wnętrza bezustannie płynie. I nie jest to tak, że jest to niezauważalne, tylko ty możesz to zignorować, ufając bardziej komuś niż sobie.

Gdy znajdziesz się już w samotności nie szukaj ratunku w zemście, gdyż ta nigdy ci nie pomoże, wręcz przeciwnie, wpędzi w jeszcze gorsze tarapaty.

Jeżeli pojawiają się wspomnienia, co szczególnie w początkowym okresie ma miejsce, szukaj w nich wyłącznie swoich czynów, gdyż pojawiają się właśnie po to, żebyś mógł je w przyszłości wyeliminować. To jest możliwe tylko wtedy, gdy skupisz swoją uwagę tylko na sobie, ignorując osobę stojącą gdzieś w pobliżu. Nie ważne, że była ci bliska, ważne, że jej przy tobie już nie ma, jest przeszłością, dla ciebie martwą, i tylko tak to traktuj.

Wiem i to bardzo dobrze jak trudno jest zapomnieć. Sam przez ponad dwa miesiące z tym walczę, lecz udaje mi się dość dobrze nie widzieć jej we wspomnieniach, co uważam za spore osiągnięcie.

Najgorsze są chwile, gdy musi się byś samemu ze sobą, gdy wokół „ogłuszająca” cisza, gdy nagle pojawia się przepaść nie do przebycia, a ja nie bardzo wiem, co z sobą zrobić. Telewizja, radio, nawet czytanie nie są w stanie tej przepaści zniwelować, bo wszystko zatraciło sens, gdzieś ulotnił się cel, i tylko powracające jak bumerang myśli, tak często smutne, że gotowe są zabić.

Nie ma cudownego środka, bo każdy człowiek jest inny, innego rodzaju ma doświadczenia, inne zamiłowania, inaczej znosi, nawet emocje są inne.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.usa.pun.pl www.biologiaup.pun.pl www.darkrabarbar.pun.pl www.athenahutis.pun.pl www.forumgraonaruto.pun.pl